DZIECI MARYI

DZIECI MARYI

WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI MARYI, BO DLA KAŻDEGO Z NAS MARYJA JEST MAMĄ. Razem z naszą Matką, chcemy z radością pogłębiać swoją wiarę a przez to zbliżać się do Pana Jezusa. Gromadzimy wokół siebie dziewczyny w wieku szkolny.

Powstanie ruchu Dzieci Maryi wiąże się z osobą Św. Katarzyny Labouré, która już, jako mała dziewczynka bardzo ukochała Maryje, po śmierci mamy małej Kasi to właśnie Maryja staje się dla niej drugą matką. Katarzyna pragnie być blisko Matki Bożej i gdy osiąga dojrzałość wstępuje do zakonu a tam właśnie cudownie objawia się jej ta, którą tak bardzo ukochała. W 1830 r. Maryja w trakcie objawienia prosi Katarzynę, aby wyrobić medaliki z jej podobizną, oraz by szerzyć jej kult po całym świecie. Katarzyna dotrzymuje obietnicy i tak właśnie zaczynają rozwijać się grupy Maryjne, w tym Dzieci Maryi.

Obowiązki Dziecka Maryi 1. Dziecko Maryi żyje w łączności z Bogiem. 2. Bierze czynny udział w Eucharystii. 3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować. 4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie. 5. Pogłębia swoją wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi. 6. Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie. 7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie. 8. Jest wzorem ucznia.

W dniu 8 grudnia obchodzimy nasz święto patronalne – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Grupa spotyka się w każdy czwartek przed Mszą szkolną w kaplicy św. Maksymiliana – spotkania prowadzi Pani Katechetka Elżbieta.